Tudta Ön, hogy korai emlőrák gyógyulási esélye egyenlő azzal, mintha a betegség ki sem alakult volna?

Dr. Dank Magdolna egyetemi tanár, a Belgyógyászati és Onkológiai Klinika Onkológiai Részlegének igazgatója szerint társadalmi érdek, hogy az emlőrákot a lehető legkorábbi stádiumában ismerjék fel, emiatt hangsúlyozza, hogy 20 és 39 éves kor között rutinnak kellene lennie a ciklus ötödik és hetedik napja között elvégzett mell önvizsgálatnak. Ehhez nyújt segítséget az egyetem oktatóvideója:

Éljen a lehetőséggel, és jelentkezzen be a Családbarát Egyetem Program keretében emlőrák szűrésre telefonon munkanapokon 8 és 16 óra között a +36 30 685 9677 számon, vagy a szurovizsgalatok.seszi@semmelweis-univ.hu e-mail címen. A szűrés egy mammográfiai és egy ultrahang vizsgálatból áll. Az időpontkéréshez készítse elő a Semmelweis Kártyáját, e-mail esetén hivatkozzon szintén Semmelweis Kártya számára.