Semmelweis Egyetem Baráti Körének
pályázati felhívása

A Baráti Kör pályázatot hirdet Egyetemünk hallgatói és 40 év alatti, Egyetemünkön végzettek részére.

A Baráti Kör egyik fő feladata, célkitűzése az egyetemi hallgatók, fiatal kutatók támogatása. Törekvéseink megvalósulását jelentős mértékben külföldi kollégáink adományai teszik lehetővé. Azok a fiatal pályakezdők, graduális és posztgraduális egyetemi hallgatók pályázhatnak, akik legalább 1 év óta tagjai a Körnek.

†Dr. Balázs Dezső (2005, USA) nagylelkű adományából meghirdetjük a

„Dr. Balázs Dezső & Walter Julianna” pályázatot.

Az elnyert ösztöndíj 2024. évben megvalósuló külföldi tanulmányútra vagy külföldi kongresszusi előadói részvételre használható.

A pályázathoz rövid tudományos életrajzot, munkahelyi vezető ajánlását, a tanulmányút részleteit vagy a kongresszusra bejelentett előadás összefoglalóját és az annak elfogadását bizonyító visszaigazolást kérjük mellékelni és legkésőbb 2024. február 28-ig beküldeni.

A pályázat I. díja: 120.000,-Ft
                  II. díja: 100.000,-Ft
                III. díja:  80.000,-Ft

A pályázat eredmény-hirdetésére, illetve a díjat dokumentáló emléklap átadására Egyetemünk 2024. március 15-e alkalmából tartandó ünnepségén kerül sor. (Az elnyert támogatás elszámolása számla ellenében történik!)

Cím: Semmelweis Egyetem Baráti Köre
1089 Budapest, Nagyvárad tér 4.
Tel.: 210 2930/56385 mellék

Prof. emer. Dr. Rosivall László