A Baráti Kör Doktorandusz Kiválósági Díjainak (4 x 100 000 Ft) átadására december 8-án, az Egyetem Dies Academicus ünnepségén került sor. A pályázat 35 év alatti PhD hallgatók vagy predoktorok számára került meghirdetésre, az Egyetem Doktori Iskolájának keretében végzett tudományos munka bemutatására. A felhívásra 21 pályamű érkezett. A Bíráló Bizottság javaslata alapján a 2023. évi díjazottak:

• Bedics Gábor (Semmelweis Egyetem Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet),
  • Halasy Viktória (Semmelweis Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet),
  • Lakatos Péter Pál (Semmelweis Egyetem Gyógyszerhatástani Intézet),
  • Rokai János (Természettudományi Kutatóközpont Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézet).

A díjakat dokumentáló emléklapokat Prof. Dr. Benyó Zoltán, a Doktori Iskola elnöke és Prof. emer. Dr. Rosivall László, a Baráti Kör elnöke adta át.

4kép