Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 175. évfordulója alkalmából rendezett egyetemi ünnepély keretében került sor a Baráti Kör ifjúsági díjainak átadására 2023. március 13-án a Nagyvárad téri Elméleti Tömb Dísztermében.

A Baráti Kör egyik fő célja, hogy eszmei és anyagi eszközökkel támogassa a tehetséges egyetemi hallgatók szellemi és lelki nevelését, fizikai edzettségét, kimagasló teljesítményét. Ennek jegyében nyújtotta át Prof. emer. Dr. Rosivall László, a Baráti Kör elnöke Dr. Godó Ferencnek, a Semmelweis Egyetem kollégiumainak igazgatója számára azt a 120 ezer forint támogatásról szóló oklevelet, amelyet az idei Korányi Frigyes Tudományos Fórumon kiváló teljesítményt nyújtó hallgatók jutalmazására szánnak. Az egyetemi hallgatók testnevelési és szabadidősportjának fejlesztését mintegy 250 ezer forinttal támogatta a Baráti Kör, az emléklapot Várszegi Kornélia, a Testnevelési- és Sportközpont igazgatója vette át.