Doktorandusz Kiválósági Díjak átadása 2018. november 23-án

A Semmelweis Egyetem Baráti Köre Doktorandusz Kiválósági Díjainak (300 eFt) átadására 2018. november 23-án, az Egyetem Dies Academicus ünnepségén került sor.

Narrátor:

Tisztelt Vendégeink!

A Semmelweis Egyetem Baráti Köre 2018-ban is pályázatot hirdetett Doktorandusz Kiválósági díjra a Semmelweis Egyetem Doktori Iskolájának keretében végzett tudományos munka bemutatására 35 év alatti Ph.D. hallgatók vagy predoktorok számára. A felhívásra 11, többségében igen színvonalas pályamű érkezett, ezért a Bíráló Bizottság javaslatára a Doktori Iskola saját forrásából 400 ezer forinttal kiegészítette a díjazásra fordítható összeget. Ennek köszönhetően idén a molekuláris alapkutatásoktól a klinikai gyakorlatban már kipróbált diagnosztikai módszerek leírásáig terjedő skálán 7 pályamű díjazására nyílt lehetőség. A pályaművek mindegyike D1 kategóriájú folyóiratban, a pályázó első szerzőségével megjelent közleményen alapul. A Bizottság javaslata alapján az idei díjazottak a következők:

– 1. helyezett: Tóth András Dávid fokozatszerző, aki az Élettani Intézetben Dr. Hunyady László és Dr. Turu Gábor témavezetésével végezte kutatásait.

– 2. helyezett: Decmann Ábel hallgató, aki a II-es Számú Belgyógyászati Klinikán Dr. Igaz Péter témavezetésével végezte kutatásait.

– Megosztott 3. helyezett:

Kazsoki Adrienn Katalin hallgató, aki az Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézetben Dr. Zelkó Romána témavezetésével végezte kutatásait.

Nagy Zsófia Brigitta hallgató, aki II-es Számú Belgyógyászati Klinikán Dr. Molnár Béla témavezetésével végezte kutatásait.

– 4. helyezett: Vértes Miklós hallgató, aki a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán Dr. Dósa Edit témavezetésével végezte kutatásait.

– 5. helyezett: Ágg Bence hallgató, aki a Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetben Dr. Ferdinandy Péter és Dr. Szabolcs Zoltán témavezetésével végezte kutatásait.

– 6. helyezett: Koncsos Gábor doktorjelölt, aki a Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetben Dr. Giricz Zoltán témavezetésével végezte kutatásait.

A díjat dokumentáló emléklapot Dr. Sótonyi Péter rector emeritus, a Baráti Kör alelnöke és Dr. Némedy Edit főorvos, a Baráti Kör vezetőségi tagja adja át, kérem őket, hogy fáradjanak az elnöki asztal elé.

Gratulálunk az elismeréshez! A Baráti Kör a PhD hallgatókat is szeretettel várja tagjai sorába.