Dr. Szél Ágoston rektor úr volt a vendégelőadónk a Semmelweis Egyetem Baráti Körének 2016. szeptember 28-i összejövetelén. „A Semmelweis Egyetem hazai és nemzetközi presztízse” című, mintegy hetven fotóval illusztrált nagy ívű előadásában mesterien s élvezetesen vezetett végig bennünket a 2012 óta tartó rektori tisztségének fontosabb állomásain. Találkozásai prominens vendégekkel itthon és vendéglátókkal világszerte önmagukban is bizonyították egyetemünk magas presztízsét. Mindemellett felidézte többek között a Semmelweis-emlékév történéseit, a Korányi projekt állomásait, különböző díjátadókat, visszaemlékezett néhány emléktábla-avatásra is, köztük Dr. Kovách Arisztid nemrégiben átadott domborművének avatóünnepségére az EOK-ban. Jelképesen „Humor Universitatis de Semmelweis Nominata” itallal köszöntük meg a nagyszerű előadást.

Dr. Monos Emil, a Baráti Kör elnöke

Letölthető anyag