Semmelweis Emlékév – 2015 eseményei egyetemünkön

Egyetemünk életében kiemelkedő év volt 2015. azáltal is, hogy egész éven áthúzódó színvonalas programokkal emlékezhettünk meg névadónk, Semmelweis Ignác halálának 150-ik évfordulójáról. E programokba a Baráti Kör is bekapcsolódott számos helyen, emellett a Semmelweis-év Emlékbizottság 10 tagja közül 6-ot a Kör vezetősége adta, köztük a titkárt és az elnököt, s a titkárnői funkciót a Kör titkárságvezetője látta el.

Az év főrendezvényei miatt döntött úgy a Vezetőség, hogy a rendes évi Közgyűlést a hagyományos november végi időpontról január 27.-re halasztja. Itt, az elnöki tájékoztató keretében került sor a Semmelweis-év eseményeinek vetítettképes összefoglalására, melyet internetes portálunk e helyén is bemutatunk.

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Sótonyi Péter