Honlapunkon rövid hír olvasható arról, hogy a Semmelweis Egyetem Baráti Köre képviseletében a Felügyelő Bizottság elnöke Dr. Kelemen Zsolt egyetemi tanár és felesége koszorút helyezett el a Magyar Orvos Hősi Halottak Emlékszobra előtt 2014. november 04-én, a katonai tiszteletadás mellett megtartott ünnepség keretében. Érdemes és fontos közelebbről megismernünk, hogy milyen előzmények után került sor a szobor felállítására és hogyan jutottunk el a közelmúlt kegyelet-teljes megemlékezéseiig. Szívből köszönjük Kelemen professzornak, hogy „Tiszteletadás a magyar hősi halott orvosok emlékének” című igen tartalmas és méltó előadásával a Baráti Kör 2015. március 25-i összejövetelén hozzásegített bennünket ez ismeretekhez, amelyeket – hozzájárulásával – publikálunk is.

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil