A Semmelweis-emlékév első eseménye Egyetemünkön

Örömmel tájékoztatom a Baráti Kör honlapjának olvasóit arról, hogy 2015. január 13-án este megtörtént az első Semmelweis-emlékévi esemény egyetemünkön: a Semmelweis Történelmi Emlékséta, a Baráti Kör és az Alumni Iroda szervezésében, Horosz Áron igazgató vezetésével, a Semmelweis-év Emlékbizottság támogatásával. Egyetemi „belső” emlékséta volt ez. Az I. sz. Gyermekgyógyászati Klinikán Dr. Szabó Attila igazgató professzor fogadott bennünket megtisztelő módon, s Dr. Cserháti Endre professzor emeritus adott igen színvonalas tájékoztatást a klinika különleges történelmi értékeiről, kapcsolva azokat az „anyák és a csecsemők megmentőjének” életművéhez. Semmelweis Ignác klinikájának jogutódja az I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, ahol Dr. Rigó János igazgató professzor (az Emlékbizottság tagja) fogadta a séta résztvevőit vendégszerető barátsággal, s vezetett végig bennünket a klinika történetének fő lépcsőin értékes dokumentumok bemutatásával (Semmelweis híres könyvének eredeti kiadású példányát kézbe is vehettük!).

Az év folyamán további Semmelweis-emléksétákat is tervezünk. Kérem, kövesse a Semmelweis-emlékév híreit, s vegyen részt a rendezvényeken.

Nagyrabecsüléssel és barátsággal,

Prof. emer. Dr. Monos Emil,