A Semmelweis Egyetem Baráti Köre két Doktorandusz Kiválósági Díjának átadására az Egyetem Dies Academicus ünnepségén került sor, 2013.november 16-án. Az egyik díjat Dr. Nguyen Minh Tu az Orvosi Vegytani, Molekuláris Biológiai és Pathobiokémiai Intézet munkatársa kapta (PhD témavezetője Dr. Sőti Csaba). Díjazott a Nature csoporthoz tartozó Cell Death and Differentiation c. folyóiratban (IF: 8,3) megjelent – a pályázat alapjául szolgáló – közleményében kimutatta, hogy a Hsp90 fehérje a zsírsejtek fejlődésének kritikus regulátora, amelynek hiányában destabilizálódik és lebomlik a PPARgamma nukleáris receptor, és megszűnik az általa irányított fehérjék expressziója. A díjat édesapja, Dr. Nguyen Van Chu vette át. Minh Tu a Baráti Kör előtt a 2014. május 28-i rendezvényén mutatkozott be „A stressztől a metabolikus szindrómáig” c. tartalmas, szép előadással, melynek teljes anyagát publikáljuk e helyen, egyben kívánván további eredményes kutatómunkát, személyes boldogságot.

Letölthető anyag

2014.07.04.