ifj. Prof. Dr. Kellermayer Miklós, a Semmelweis Egyetem Biofizikai és Sugárbiológiai Intézetének igazgatója, egyetemünk előző oktatási és külkapcsolati rektorhelyettese, volt a felkért vendégelőadó a Baráti Kör 2013. május 29-i klubestjén. Lendületes, sokrétű, magas színvonalú előadásával – mindig közel maradva a hallgatósághoz – lenyűgözően vezetett végig bennünket az úton, melyet megtett Pécstől a Semmelweis Egyetemig. Igen vonzó módon, bemutatta szüleit, családját, hazai és külföldi tanítómestereit illetve kollégáit. Mindemellett szinte hihetetlen egyszerűséggel villantott fel néhányat a nemzetközi elismertségű, izgalmas tudományos eredményeiből, melyeket – többek között – a nano-biotechnológiáknak az atomi részecskéktől a teljes organizmus szintjéig történő alkalmazásával (pl. lézercsipesz, multifoton mikroszkóp, nanoSPECT/CT, nanoPET/MRI) ért el. Szívből köszönjük Kellermayer professzornak azt is, hogy előadásának képi anyagát honlapunk rendelkezésére bocsátotta.

Letölthető anyag

2013.06.11.