Prof. emer. Dr. Anderlik Piroska „Emlékezés Preisz Húgóra, Egyetemünk egykori rektorára” címmel tartotta meg nagy értékű, un. „kis”előadását (15 perc) a Baráti Kör 2013. január 30-i kulturális klubestjén.

Anderlik Piroska professzor asszony Egyetemünk Orvosi Mikrobiológiai Intézetében dolgozik, korábban megbízott igazgatója volt; tagja a Baráti Kör Vezetőségének. Példaértékű az a kreatív hagyománytisztelet és értékmegőrző elkötelezettség, amellyel Anderlik Piroska és munkatársai feltárták a kiemelkedő bakteriológus és egyetemi vezető, Preisz Hugó hamvainak hányatott sorsát, és a közelmúltban rendezték, időtállóvá tették síremlékét.

Köszönjük szívből Professzor asszonynak, hogy megajándékozta a Baráti Kört – egyben Egyetemünk minden polgárát és szimpatizánsát – gazdagon dokumentált előadásával s annak honlapunk részére szerkesztett változatával.

Letölthető anyag

2013.03.06.