A hírmédiákból tudhatjuk, hogy a Korányi Projekt az Új Széchenyi Terv egyik kiemelkedő, hiánypótló egészségügyi fejlesztése, amely 8,1 milliárd forint uniós fejlesztési támogatással valósul meg. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 2011-ben fogadta el véglegesen a csaknem egy évtizede formálódó terveket. E projekt keretében 12 ezer nm-es modern betegellátó egység épül a Semmelweis Egyetem külső klinikai telepén, az előkészítő munkálatok már folynak. E hatalmas építkezés rektori biztosa Prof. Dr. Szathmári Miklós, az I. sz. Belgyógyászati Klinika igazgatója, aki felkérésünkre nagyon érdekes és hasznos, képekkel gazdagon illusztrált tájékoztatót tartott a Baráti Kör 2012. május 30-i összejövetelén, amit szívből köszönünk. Köszönetünk illeti a Professzor urat azért is, hogy előadásának képanyagát honlapunk rendelkezésére bocsátotta.

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil