A 2011. január 26-án esedékes klubestünk alkalmából Tulassay Tivadar rektor úr hívta meg a Baráti Kör tagjait közvetlen beszélgetésre az Egyetem jelenéről és jövőjéről az alig 1-2 éve létesült Semmelweis Szalonba, „ahol a tudomány és művészet találkozik” (VIII. Üllői út 26.). Sajnos, a találkozó előtti napon Rektorunk belázasodott, ezért nem tudott megjelenni a találkozón. A Kör elnöke, Monos Emil „vállalta a kockázatot”, hogy a Molnár Lászlóval közösen, az önálló budapesti orvosképzés 60. évfordulója alkalmából összeállított képi anyaggal „beugorjon” a megüresedett programba, mint előadó. Így került sor a „BOTE, SOTE, SE – Az önálló orvosegyetem első 6 évtizedének történeti kronológiája” c. prezentációra a tervezettnél korábbi alkalommal.

A mintegy 70-80 résztvevő megcsodálta a szépen felújított belső tereket a központi hivatali épületben, érdeklődéssel-megértéssel fogadta az előadást, s élvezte a Szalon kedves munkatársainak gondűző vendégszeretetét.

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil