Papp Zoltán professzor 1990. július 1-től 2007. június 30-ig volt a Semmelweis Egyetem I. Sz. Női Klinikájának igazgatója. 2010. március 1-től a Maternity Magánklinika alapító és szakmai igazgatója. Előadása címe azért Rendhagyó tanszékelhagyó, mert nem tudunk korábbi ilyen kezdeményezésről. Meg kellene adni mindenkinek a lehetőséget, hogy „szépen” búcsúzhasson el – hangsúlyozta. Azaz az ünnepélyes tanszékfoglaló előadáshoz hasonlóan tanszékelhagyó előadásnak is biztosíthatna alkalmat az Egyetem. Erre a Baráti Kör fórumán történt egy nagyon sikeres kísérlet 2010. október 27-én. Az EOK Beznák Aladár termében nem fértek el az érdeklődők, a közlekedőkben és a folyosón is álltak. Köszönjük Papp professzor úrnak, hogy elfogadta felkérésünket.

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil