Prof. Dr. Pavlik Gábor (Budapest, 1942-) egyetemi tanár (Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar, Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék), MTA doktor, a legnépszerűbb orvosprofesszorok egyike. A sportélettan graduális és poszt-graduális egyetemi oktatásának, valamint tudományos kutatásának kiváló, nemzetközileg ismert művelője, a többszörös olimpiai bajnok magyar vízilabda-válogatott sportorvosa negyedszázadon át. PhD programvezető, s ennek keretében közvetlenül vezeti „A szív-vérkeringési rendszer non-invazív vizsgálatának jelentősége a teljesítőképesség megítélésében” c. témát. A Baráti Kör 2009. január 28-i klubestjén egyik legtehetségesebb tanítványa, Horváth Patrícia (MD, PhD), a magyar nőivízilabda-válogatott kapusa társaságában nagysikerű előadást tartott a pekingi olimpiához kapcsolódó élményeiről. Kérésünkre összeállította hatalmas diakészletének egy válogatott sorozatát (136 db.) honlapunk részére. Baráti szeretettel gratulálunk, és szívből köszönjük!

Letölthető anyag

2009.01.28.