Dr. Constance E. Putnam PhD fokozatát a Tufts Egyetem (USA) interdiszciplináris doktori programján szerezte, az orvostudomány és a társadalom témakörben. Fő kutatási területe az orvostudomány története, tudományos érdeklődése azonban széleskörű. Foglalkozik a történelem más területeivel is, mint pl. az építészettörténet, de számos publikációja jelent meg az orvosi etika, az oktatás, a társadalmi igazságosság, a halálbüntetés és más témakörökben. Tekintélyes mennyiségű szakcikket és 3 könyvet publikált, számos előadást tartott egyetemeken, kongresszusokon az Amerikai Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában, Franciaországban, Hollandiában, Izlandon – és Magyarországon. A 2005/2006-os akadémiai évben, Fulbright ösztöndíjasként kutatásokat folytatott hazánkban Semmelweis Ignác életével kapcsolatosan. E feladat motiválta őt, hogy megtanulja a magyar nyelvet is. Rendkívül értékes előadását – „Semmelweis amerikai szemmel” – a Baráti Kör meghívására 2007. október 31-én tartotta. Dr. Putnam hozzájárult, hogy előadásának teljes szövegét közöljük honlapunkon. Ezúton is szívből köszönjük felejthetetlen élményt adó prezentációját.

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil