Prof. Dr. Molnár Károly, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektora, a Magyar Rektori Konferencia elnöke volt a vendégünk a Semmelweis Egyetem Baráti Köre klubestjén 2007. február 28-án. Nagyívű előadásában bemutatta a BME történetét, oktatási és tudományos kutatási tevékenységét, kiemelve azt a sok évtizedes kreatív együttműködést, amely egyetemeink között most is eredményesen folyik. A NET Díszpáholyát zsúfolásig megtöltő hallgatóság – a BME-ről sőt még Erdélyből is számos vendégünk volt – nagy érdeklődéssel kísérte az értékes előadást, melynek anyagát, az előadó jóváhagyásával, teljes terjedelmében közöljük itt a Baráti Kör honlapján.

Jókívánságainkat kifejezve, szívből köszönjük Rektor úrnak.

P.S. Molnár Károly professzor előadása előtt a Duna Televízió „Fehér köpenyben” c. rövidfilmje került bemutatásra, Tarján Emmi szerkesztő-riporter rövid bevezetőjével. A film DVD kópiáját, a Televízió elnökének nagylelkű ajándékát, a Semmelweis Egyetem Központi Levéltárának a Baráti Kör „Orvosegyetem 1956 Történelmi Emlékbizottsága” által gondozott fondjában helyeztük el.

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil