Prof. Dr. Klinghammer István Akadémikus, az ELTE rektora, a Magyar Rektori Konferencia elnöke volt a vendégünk a Semmelweis Egyetem Baráti Köre klubestjén 2005. október 26-án. Az egyetemeink mélyre nyúló közös gyökereit mesterien feltáró, a küzdelmes-kritikus időszakokra is tárgyilagosan utaló, s a jövőbe féltőn óvatos optimizmussal mutató előadás felejthetetlen benyomást tett a NET Díszpáholyát megtöltő hallgatóságra. Előadásának második felében Klinghammer professzor bemutatta az ELTE történetét nívósan összefoglaló négyrészes DVD program első részét. E példás alkotás a közelmúltban készült el a Duna Televízió közreműködésével. Kedves gesztusként a DVD és az „Eötvös Loránd Tudományegyetem Története (1635-2002)” c. igényes kiadvány (Szögi László szerk., ELTE Eötvös Kiadó, 2003) egy-egy példányát a Baráti Körnek ajándékozta Klinghammer professzor.

Szívből jövő köszönetünket és jókívánságainkat kifejezve, közöljük az előadás szövegét.

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil