Az életünk során mindannyian találkozunk a menopauzával.

Vannak, akiket közvetlen hatásai sújtják, hiszen a nők 75%-ának okoznak problémát a változókorral járó sajátos tünetek és vannak, akiket „csak” közvetve ér el a hatása, érintett családtag vagy a munkatárs kapcsán. Az össztársadalmi érintettség ellenére erről a természetes állapotról a nők többsége nehezen osztja meg tapasztalatát, így különösen fontosnak tartjuk, hogy segítsünk megteremteni azt a biztonságos környezetet, ahol mindenkinek lehetősége nyílik arra, hogy őszintén mesélhessen a változókor nehézségeiről.

A helloklimax program a prevenció-edukáció-támogatás hármasára épül. Az alapítók maguk is érintettek, nők, akiknek a változókor beköszöntével szembe kellett nézniük a klimax tüneteivel.

Célunk, hogy a Semmelweis Egyetem munkatársait megismertessük a női változókor velejáróival: a fizikai tüneteken túl az érzelmi, pszichológiai hatásaival és a tünetek enyhítésének lehetőségeivel. Ebben a célkitűzésben támogatást kaptunk a helloklimax program szakmai csapatától.

A helloklimax csapat szervezésében valósul meg az I. Menopauza konferencia, melyre a Semmelweis Egyetem munkatársai számára 100 ingyenes jegyet ajánlottak fel a szervezők. (A regisztráció kötelező!)

A konferencia során elismert szakemberek avatnak be minket mindabba, amit a témáról tudnunk kell: orvosok, terapeuták tartanak előadásokat, kerekasztal beszélgetéseket arról, hogy a menopauza alatt (és után) is elérhető a boldog és egészséges, energikus élet.

A konferencia időpontja: 2023. május 20., 10-17 óra között, helyszíne: Lurdy ház (1097 Bp., Könyves Kálmán krt. 12-14.)

Az előadások utáni workshopokon interaktív stresszmentesítő és önismereti minitréningeken olyan jógyakorlatokkal ismerkedhetnek meg a résztvevők, amik segítik a változások elfogadását és támogatják az új életszakasz pozitív megélését.

Tabuk nélkül, őszintén, könnyen befogadható stílusban előadott, azonnal bevethető tudást kapsz tőlünk. Csak rajtad múlik, mit viszel magaddal, mit építesz be belőle ettől a naptól kezdve a saját életedbe”

– vallják a szervezők.

A program során körüljárt főbb témakörök:

• Ismerkedjünk a menopauzával! – tünetek beazonosítása, leggyakoribb panaszok
  • A hormonok egyensúlya – hormonok szerepe a preimenopauzális és menopauzális egészségben
  • Életmód – táplálkozás, stressz, hangulatingadozások kezelése
  • Hormonszedés pro és kontra – tények és a vélt igazság a hormonpótló terápiáról
  • Élje meg a rendszeres és kielégítő szexuális életet! – a menopauza nem gátja a szenvedélynek
  • Írja újra a karrierjét! – önismeret, önbizalom, fejlődés
  • Egészségnyereség mindenkinek – menopauzabarát munkahelyek
  • Növelje az energiaszintjét táplálkozással és mentális gyakorlatokkal! – menopauza tányér, stresszkezelés, energetizáló gyakorlatok

Ízelítő az előadók impozáns listájából:

• Bócsi Rita, mentálhigiénés szakember
  • Dr. Cseh Erika, nőgyógyász, menopauza orvos
  • Dr. Jakab Attila, nőgyógyász, endokrinológus, a MMT elnöke
  • Katus Attila, táplálkozási és életmód tanácsadó
  • Kriston Andrea, a Kriston-módszer megalkotója
  • Dr. Masszi Gabriella, belgyógyász, kardiológus
  • Mezei Bea, stresszkezelési és érzelmi intelligencia-fejlesztési tréner
  • Seider-Kovács Judit, dietetikus, sportoktató
  • Tóth-Ádám Kinga, szexuálpszichológus

A nap házigazdái:

• Koch Mária, helloklimax program alapítója, menopauza kutató
  • Ferencz Gabriella, szerkesztő-műsorvezető

A konferenciáról további információkat ide kattintva talál, várjuk regisztrációját május 18-ig.

REGISZTRÁLOK

Lehetősége van részt venni a helloklimax csapat kutatásában, mely a változókorú nők helyzetét méri fel anonim módon. Amennyiben 40-60 év közötti és úgy érzi, hogy hozzájárulna ehhez a kutatáshoz és ezáltal a saját és nő társai jóllétéhez, kérjük május 16-ig töltse ki a linken található kérdőívet, mely 5-7 percet igényel.

kiemelt képen szereplő logó: https://helloklimax.hu/