A Semmelweis Orvostudományi Egyetem Alapítvány az idei évben 257 felajánlótól 1.511.584 Ft személyi jövedelemadó 1% felajánlást kapott. Köszönjük!

Büszkék vagyunk arra, hogy bár országos statisztikák szerint idén mintegy 12%-kal kevesebb szja-t juttattak az adófizetők a szervezeteknek, a Semmelweis Orvostudományi Egyetemet ez a tendencia nem érintette, hanem az előző évhez képest jelentősen, 59%-kal tudta növelni adó 1% bevételeit.

A személyi jövedelemadó 1+1%-áról történő rendelkezés azért egyedülálló támogatási forma, mert nem von el pénzt a családi kasszától. Mivel adóznia minden magyar munkavállalónak kell, és a jövedelmünkből a NAV által elvont adórész közvetlenül már nem felhasználható számunkra, az adó 1+1% felajánlásával sok milliárd forint közvetlen felhasználásáról dönthet a lakosság.

Bízunk benne, hogy jövőre is támogatóink között tudhatjuk! Köszönjük!