Magasvérnyomás okozta veseelégtelenségben szenvedő 52 éves férfi élhet újra teljes életet a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikán elvégzett 5000. vesetranszplantációnak köszönhetően. A műtét február 9-én történt, a beteg jól van, hazaengedték a klinikáról.

A Transzplantációs és Sebészeti Klinikán 2019-ben összesen 130 nem élődonoros veseátültetést végeztek, ezzel a Semmelweis Egyetem két helyet javítva, az első helytől mindössze egyetlen beavatkozással lemaradva a második helyen végzett az Eurotransplant legfrissebb listáján. Az intézmény májtranszplantációk tekintetében is előrébb került, szintén a második helyet kapta az aktív transzplantációs centrumok között. A Semmelweis Egyetem a szívátültetések számát tovább növelve 2019-ben is megőrizte rangos második helyét.

A nyolc tagország közül Magyarország csatlakozott utoljára az ötven éve alapított Eurotransplanthoz, a Semmelweis Egyetem azonban már egy év után az élvonalba került, és vezető szerepét azóta is megőrizte.

Időpont: február 24. (hétfő) 11:30

Helyszín: Semmelweis Egyetem, Semmelweis Szalon (1085 Budapest, Üllői út 26.)

Program:

• 11:30-11:35 – Dr. Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára köszöntője
  • 11:35-11:40– Dr. Merkely Béla rektor: A Semmelweis Egyetem transzplantációs tevékenysége
  • 11:40-11:45 – Dr. Mihály Sándor transzplantációs igazgató, Országos Vérellátó Szolgálat: Legfrissebb Eurotransplant adatok ismertetése
  • 11:45-11:50 – Dr. Rényi-Vámos Ferenc, az Országos Onkológiai Intézet (OOI) Mellkasi Központ és a Semmelweis Egyetem Mellkassebészeti Klinika vezetője: A hazai tüdőtranszplantáció eredményei
  • 11:50-11:55 – Dr. Kóbori László igazgató, Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinika: Az 5000. vesetranszplantáció
  • 11:55 –től interjúk, vágóképek

A sajtótájékoztató után a Transzplantációs és Sebészeti Klinikán interjú készíthető az érintett beteggel, valamint vágóképezésre, fotók készítésére is lehetőséget biztosítunk.

Kérjük, hogy részvételi szándékukat – legkésőbb február 21-én 13 óráig – szíveskedjenek jelezni a hirek@semmelweis-univ.hu e-mail címen