A Nobel-díj előszobájának tartott Louis Jeantet-díjas magyar neurobiológus veheti át a Semmelweis Egyetem legnagyobb presztízsű nemzetközi tudományos elismerését a Semmelweis Budapest Awardot. Dr. Roska Botond munkatársaival az emberi látás visszaállításán dolgozik, kutatásaik eredményeként hamarosan gyógyíthatóvá válhatnak a vakság azon típusai, amelyeket a szem fényérzékelési képességének elvesztése okoz. A kutatóorvos a Semmelweis Egyetemen szerezte diplomáját, jelenleg a Bázeli Molekuláris és Klinikai Szemészeti Intézet igazgatója, a Bázeli Egyetem Orvostudományi Karának professzora, és a Friedrich Miescher Orvosi Kutatóintézet neurobiológiai kutatócsoportjának vezetője.

A Semmelweis Budapest Awardot az egyetem szenátusa 2009-ben alapította, az olyan természettudományos területen dolgozó, világszerte elismert eredményeket elérő tudósok elismerésére, akiknek munkássága új utat mutat és az emberiség fejlődését szolgálja.

Időpont: november 18. (hétfő) 15.00

Helyszín: Semmelweis Egyetem, Szemészeti Klinika (1085 Budapest, Mária u. 39.) tanterem

15:00 –15:10 – Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektorának köszöntője
15:10 -15:15 – Professor Emerita, Professor Emeritus címek átadása

15:15-16:25 – Tudományos előadások

• Dr. Rózsa Balázs
• Dr. Szabó Arnold
• Dr. Nagy Zoltán Zsolt, a Szemészeti Klinika igazgatója

16:25-16:30 – technikai szünet
16:30-16:40 – Semmelweis Budapest Award díj átadása
16:40-17:10 – Dr. Roska Botond tudományos előadása
17:10-17:20 – Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter záró gondolatai

Az esemény sajtónyilvános. A média képviselőinek a rendezvény kezdésekor, vagyis 15:00-kor, valamint 16:25-kor, a szünetben lesz lehetőségük csatlakozni a díjátadóhoz. Az esemény kétnyelvű (angol és magyar), a tudományos előadások azonban kizárólag angol nyelven hallhatóak.

Kérjük, hogy részvételi szándékukat – legkésőbb november 17-én 17 óráig – szíveskedjenek jelezni a hirek@semmelweis-univ.hu e-mail címen