A Semmelweis Egyetem története pontosan 250 évvel ezelőtt, 1769. november 7-én kezdődött, amikor Mária Terézia orvosi karral egészítette ki a Nagyszombati Egyetemet. A Semmelweis Egyetem alapításának jubileumi éve alkalmából már tavasszal megkezdődött a közös munka a MÁV Zrt.-vel. Az együttműködés keretében a Budapest-Bécs-Budapest között közlekedő EuroCity vonat a Semmelweis IC nevet viseli.

A vasúttársaság és az egyetem stratégiai együttműködési megállapodás ír alá, ezt követően felavatják a MÁV-START által előkészített és legyártott „Semmelweis 250” Taurus mozdonydekorációt.

Időpont: 2019. november 7., 10:00

Helyszín: Keleti pályaudvar, Üzleti váróterem

Résztvevők:

• Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora
  • Homolya Róbert, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója

Kérjük, hogy részvételi szándékát – legkésőbb november 7-én 9 óráig – szíveskedjen jelezni a sajto@mav.hu e-mail címen.

A rendezvénnyel kapcsolatos további információkkal keressék Könczöl Orsolyát, a +36306811240-es mobilszámon.

Megtisztelő jelenlétükre számítunk! Tudósításukat köszönjük!