Pályázati felhívás 2013/2014 A Semmelweis Egyetem az egészségügyet és az egészségtudományt érintő újságírás, hírközlés és tájékoztatás területén nyújtott kiemelkedő teljesítmény elismerésére KOPP MÁRIA MÉDIA DÍJAT és KOPP MÁRIA HÍRSZERKESZTŐI DÍJAT alapított. A díjak összértéke: bruttó 400.000,- Ft A díjat azok az újságírók kaphatják, akik a Semmelweis Egyetem oktatási-kutatási-gyógyítási tevékenységét bemutató hírközlést, egészségügyi és tudományos újságírást, ismeretterjesztést színvonalasan, értékteremtő módon művelik. 20130625-IMG_8392-media-dij-webA Kopp Mária Média Díjra pályázni lehet a magyarországi írott, elektronikus (tv-rádió), hírügynökségi és on-line sajtóban 2013. március 2. és 2014. március 1. között megjelent tudósítással, publikációval, interjúval, riporttal, illetve cikksorozattal, riportsorozattal, valamint dokumentumfilmmel. A Kopp Mária Hírszerkesztői Díjra pályázni lehet a magyarországi rádiók és televíziók hírblokkjaiban, vagy híradóiban 2013. március 2. és 2014. március 1. között elhangzott, megjelent anyagokkal illetve hírügynökségi tudósításokkal. A pályázatnak tartalmaznia kell:

• a média, a műsor nevét
  • a cikk, tudósítás, riport vagy műsor megjelenésének időpontját
  • a pályaművet (vagy link, vagy csatolva word, pdf, vagy postán cd/dvd)
  • a pályamű megjelenésének egyértelmű igazolását (link, tördelt változat pdf-ben)
  • az alkotó, vagy alkotóközösség nevét, elérhetőségét (telefonszám, cím)

Nevezési határidő: a pályázatokat elektronikus formában, Word formátumban (linkekkel, csatolmányokkal), illetve élő linken nem elérhető hang és videó anyagokat postán CD/DVD-n kérjük elküldeni 2014. március 15-ig az alább címre: hirek@semmelweis-univ.hu vagy a következő címre: Semmelweis Egyetem Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, Kovács Eszter 1085 Budapest, Üllői út 26. Amennyiben az átküldött anyag nem igazolja egyértelműen a média megjelenést, ellenőrizhető hivatkozást (tördelt cikk pdf-ben vagy link) kell erre vonatkozóan feltüntetni. Ennek hiányában a pályázat érvénytelen. A beérkezett pályázatokat a szakmai és egyetemi vezetőségből álló bíráló bizottság legkésőbb 2014. május 15-ig bírálja el. A zsűri a díjakat éves rendszerességgel ítéli oda az arra érdemes szerzőknek. A pályázat eredményét honlapunkon közzétesszük, a nyerteseket külön értesítjük. Az ünnepélyes díjátadó várható időpontja: 2014 július eleje.