A 18. Semmelweis Jégfarsangon több mint ezer hallgató látogatott el a Városligeti Műjégpályára. A Hallgatói Önkormányzat (HÖK) által szervezett programon jelmezversennyel és váltóversennyel is készültek a résztvevőknek.

Az időjárási viszonyok ellenére ezernél is több hallgató húzott korcsolyát az idei jégfarsangon, ahová az egyetem összes karáról érkeztek magyar és külföldi hallgatók – számoltak be a szervezők. A zenéről a Chocolate White gondoskodott. A jelmezverseny és a váltóverseny is népszerű volt, mindkét megmérettetésre sokan neveztek.

11kép

A legjobb jelmeznek járó díjat a Jégvarázs Anna jelmeze kapta, a második helyezett a Sceleton, a harmadik a Twister lett. A váltóversenyen az Esernyő nevű csapat szerezte meg az első helyezést, a második a Lölő Team, míg a harmadik a Dreamteam lett. A jégfarsang az eredményhirdetés után a Caledonia bárban folytatódott.

Forrás: Hallgatói Önkormányzat
Fotó: Barta Bálint, Lipták Zoltán