Miniszteri elismerő oklevéllel tüntették ki a Városmajor Szív- és Érgyógyászati Klinika Szívtranszplantációs Munkacsoportját a Semmelweis-napi elismerések átadásán hétfőn a Pesti Vigadóban.

A magyar egészségügy napja alkalmából szervezett ünnepségen Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár mondott beszédet. Az egyetem Szívtranszplantációs Munkacsoportja mellett további harmincöt miniszteri elismerő oklevelet osztottak ki, Semmelweis-díjat kapott Kollár Lajos, a Pécsi Tudományegyetem Központi Érsebészeti Klinika egyetemi tanára, tizennégyen részesültek Batthyány-Strattmann László-díjban, Pro Sanitate díjat pedig egy orvos vehetett át.

Az egészségügyi államtitkárság kezdeményezésére 2011 óta munkaszüneti nap július 1-je, Semmelweis Ignác születésnapja az egészségügyi és az egészségügyben dolgozóknak.

Forrás: MTI
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem