A Hallgatói Önkormányzat (HÖK) szervezésében idén is megrendezték a Semmelweis Jégfarsangot a Városligeti Műjégpályán, ahol közel kétezer hallgató korcsolyázott, valamint sokan neveztek a jelmez- és váltóversenyekre is.

Magyar és külföldi hallgatók is részt vettek a rendezvényen, és az egyetem valamennyi kara képviselte magát a kora tavaszias időben megtartott korcsolyázáson – számoltak be a szervezők. A zenéről a hagyományoknak megfelelően a Semmelweis Sodor&Voko DJ páros gondoskodott. A jelmezverseny és a váltóverseny is népszerű volt, mindkét megmérettetésre sokan neveztek.

12kép

A legjobb jelmeznek járó díj a Sushi és Gésa párosé lett, a második helyezett a Ministránsok, a harmadik a Fotogének csapata lett. A váltóversenyen a Washington Capitals szerezte meg az első helyezést, a második a DERX, míg a harmadik a Hatos nevű csapat lett. A Jégfarsang az eredményhirdetés után a Grand Guri Serházban folytatódott, ahol a beerpong második selejtezője is lezajlott a Medikus Kupára készülve.

Forrás és fotó: Barta Bálint, SE-HÖK