A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Pro Facultate 2017 kitüntetését vehette át dr. Monos Emil, a Klinikai Kísérleti Kutató Intézet professor emeritusa dr. Jakab Lászlótól, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánjától a kar ünnepi tanácsülésén. Az oklevél szövege szerint a BME a két egyetem kapcsolatának ápolásában végzett évtizedes munkájának elismeréseként, a kar fennállásának 60 éves jubileuma alkalmából adományozta a kitüntetést dr. Monos Emil részére.

A BME és a Semmelweis Egyetem közös mesterképzése, az orvosbiológiai mérnökképzés 22 évvel ezelőtt kezdődött, melynek elindításában dr. Monos Emil is aktívan szerepet vállalt, továbbá közös kutatásokban is részt vett.

Keresztes Eszter
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem