Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából kiírt Nemzeti Tehetség Programot 2015 júliusában hirdették meg több kategóriában. Az egyedi fejlesztést támogató ösztöndíjra 8-35 év közötti tehetséges fiatalok jelentkezhettek, akik valamely művészeti ágban, sportágban vagy tudományterületen kiemelkedő eredményeket értek el.

Semmelweis Egyetem Klinikai Orvostudományok Doktori Iskola két hallgatója, dr. Kovács Kata és dr. Szakmár Enikő sikeresen pályáztak az ösztöndíjra. Mindketten az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikán végzik a kutatómunkájukat dr. Jermendy Ágnes témavezetésével.

A támogatás segítségével lehetőségük nyílt rangos külföldi szakmai továbbképző tanfolyamokon való részvételre. Az ösztöndíjból az University College of London által szervezett statisztika kurzuson, valamit az Európai Gyermekkardiológiai Társaság újszülött szívultrahang kurzusán vesznek majd részt a hallgatók, megalapozva ezzel a klinikai kutatási programjuk jövőbeli sikerét.

Forrás: I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika