A Tanszék részt vesz a szakorvosképzésben (rezidens) és a szakorvosok továbbképzésében. A Tanszék bázisán működik a 45 alapszakvizsga egyikeként szereplő „Transzfuziológiai Szakmai Grémium”, amely a szakvizsgára való felkészítés szakmai hátterét biztosítja, valamint részt vesz a szakorvosképzés kurrikulumának megújításában.

Rezidens (szakorvos) képzés:

A Transzfuziológiai Tanszéken 2022. őszi kezdéssel lehetőség nyílik 1 fő transzfuziológiai rezidens belépésére az államilag támogatott képzésben.
A Tanszék bázisán működik a SE Transzfuziológiai Szakmai Grémiuma, amely ellátja a közép-magyarországi régióba tartozó intézményekben (elsősorban az Országos Vérellátó Szolgálatnál) folyó 45 alap-szakképesítés egyikeként rezidensképzés szakmai felügyeletét, részt vesz a kurrikulum megújításában. A Grémium országos szinten felelős a szakvizsgák elméleti része lebonyolításáért.

Ph.D. képzés:

  • Rácz Károly Klinikai orvostudományok DI: 06 Program. Klinikai hematológia, vezető: prof. Masszi Tamás, témavezetők: Tordai Attila, Andrikovics Hajnalka. Kutatási témák:
    • A patient blood management program megvalósíthatósága a SE-n, a kezdeti lépések hatásai;
    • Transzplantációs immungenetikai kutatások: a donor típusú sejtmentes DNS szerepe a szerv-kilökődés előre jelzésében;
    • Molekuláris genetikai módszerek alkalmazása a transzfúzió és hematopoietikus őssejt transzplantáció során a megfelelő recipiens és donor párosítás kiválasztására;
    • Örökletes és szerzett genetikai tényezők kölcsönhatásainak vizsgálata egyes hematológiai kórképek patomechanizmusában.
  • Molekuláris orvostudományok DI: témavezető: Enyedi Ágnes.
    Kutatási témák:

    • Ca2+ transzportfehérjék vizsgálata normál és tumoros sejtekben, szövetekben.

Továbbképzés:

A Transzfuziológiai Tanszék az egyetem Szak- és Továbbképzési Központjával együttműködve részt vesz az orvos-továbbképzés keretében megtartott kötelező és kötelezően választható tanfolyamok szervezésében és lebonyolításában.