Az Intenzív Terápia és Aneszteziológia kötelező tantárgy 1992-ben került be az általános orvosképzés 5. évébe, melynek szimulációalapú gyakorlati képzésében a Klinikai Szimulációs Tanszéki Csoport vesz részt. A graduális oktatás felépítése során törekedtünk a gyakorlatorientált képzés kialakítására, így az Intenzív Terápia és Aneszteziológia tárgy kurrikulumába 4 féle betegágy melletti és 5 különböző típusú szimulációs gyakorlatot is beépítettünk.   Szituációs szimulációs és szkill gyakorlatok az AITK Szimulációs Központjában kapnak helyet. A tárgyat felvett hallgatók számára pontos információk itt:

E-learning

CPR-alap gyakorlat: Szimulációs gyakorlati képzés keretében a hallgatók először megtanulják a szabályos, alapszintű kórházi újraélesztést, (Basic-Life-Support), a félautomata defibrillátor (AED készülék) használatát és a biztonságos manuális defibrillálást.   CPR-szimuláció: A megalapozott alapszintű újraélesztési készséget a CPR-szimulációs gyakorlatok keretében emelt szinten is elsajátítják (Advanced Life Support), megismerve és alkalmazva az Európai Reszuszcitációs Társaság (ERC) legfrissebb emelt szintű újraélesztési protokollját.   HiFi-szimuláció: A gyakorlat keretében a hallgatók magas hűségű (highfidelity=HiFi) szimulátorok alkalmazásával, valósághű szituációkon keresztül, biztonságos környezetben tanulják meg a kritikus állapotú betegek felismerését, ellátását, a diagnózis felállítását majd  az azt követő terápiák alkalmazását, mindeközben lehetőségük nyílik a nem-technikai készségek fejlesztésére is.   A szituációs szimulációs gyakorlatok alkalmával a hallgatók ellátó teamként működve alkalmazzák a komplex sürgősségi látásmódot igénylő ABCDE (Légút-Légzés-Keringés-Neurológia-Egész test/eset) betegvizsgálati ellátási stratégiát és megtanulják az SBAR (Szituáció-Betegségelőzmény-Aktuális Státusz-Javaslat/Kérés) szerinti referálást. Cél az egyértelmű kommunikáció a csapaton belül és a további ellátó egységek között.   Kh-BLS gyakorlati vizsga: A gyakorlati képzést a hallgatók kórházi alapszintű újraélesztési készségek megfelelő elsajátítását felmérő gyakorlati vizsgával zárják.