A Semmelweis Egyetem Sportorvostan Tanszéke Egyetemünk egyik legújabb szervezeti egysége. A Tanszék tevékenysége első körben az általános orvosi képzés curriculumába újonnan bevezetett „Sportorvostan” tárgy oktatásával kezdődött meg, melyen V. évfolyamos hallgatók a gyakorlatorientált kurzus során nyerhetnek bepillantást a sportorvoslást érintő legfrissebb tudásanyagba. A változatos oktatási tematika tartalmaz kardiológiai, ortopédiai és sportsebészeti, élettani, valamint táplálkozástudományi ismereteket is, melyet tapasztalt, hazai és nemzetközi szinten is elismert szakemberektől tanulhatnak meg.

Tanszékünk munkatársai számos tudományos projektben vesznek részt, melyek fókuszában a sportolók egészségének megőrzése áll. Aktuális témáink közül kiemelt figyelmet kapnak a COVID-19 sportolókra mért hatásait vizsgáló projektek.

Folyamatosan frissülő weboldalunkon beszámolunk a Tanszéket érintő legfontosabb hírekről, sporteseményekről, tudományos eredményeinkről. Emellett hallgatóink számára naprakész információkat nyújtunk az aktuális képzési tematikáról, tudnivalókról.