Kézilabda szakosztályunk életében változások történtek, hiszen a korábbi edzők távoztak, így új szakemberek vették át a csapataink irányítását! Ezúttal a férfi szakág vezetőedzőjét mutatjuk be. Jánka Zsolt 49 éves, tapasztalt edző, hiszen immáron 25 éve tevékenykedik a kézilabdában edzőként! Nem a SOTE az első egyetemi csapat, hiszen korábban már dolgozott a TFSE kötelékében is. Újdonsült kollégánkat kérdeztük:

· Most, hogy már több mint egy hónapja foglalkozol a srácokkal, mik a tapasztalataid?

Nem teljesen ismeretlenül csöppentem a csapat munkájába szeptember elején, ugyanis tavasszal több mérkőzésüket is megnéztem a BEFKB-ben és az ott látottak alapján már volt egy kevés tapasztalatom a csapattal kapcsolatban, így ez megkönnyítette a dolgom valamennyire! Amennyire izgalommal, ugyanannyira motiváltan is kezdtem a munkát a fiúkkal, és az első benyomások sokkal jobbak voltak mint számítottam! Egy végtelenül lelkes, célratörő és családias csapatba csöppentem mind a kollégák, mind a játékosaim révén!

· Vannak-e már tervek, célok a szezon kapcsán?

Természetesen! Hiszen célok nélkül nem tudok létezni! Az a típusú ember vagyok, aki vagy 100%-ot akar vagy semennyit, így elhatároztam, hogy idén amolyan „söprést” hajtunk végre és a MEFOB mellett a BEFKB-et és a Medikus Kupát is bezsebeljük (nevet)! Viccet félretéve, természetesen minden esetben a győzelem a cél, de sokkal fontosabb, hogy a játékosaim nem csak jól kell érezzék magukat az edzések és mérkőzések közben, de a CSAPAT érzés is fontos legyen számukra! Kancellár asszony (dr. Pavlik Lívia – szakosztályvezető) amikor meglátogatott bennünket az első edzések alkalmával elmondta, hogy fontos a folyamatos épülés és ennek érdekében igyekszik mindent megtenni az egyetem és a sportegyesületnél dolgozó kollégák!

· Mennyire változott meg a keret a nyári szünet folyamán?

Szerencsére nem sok változás történt a személyi állományban, a játékosok szinte mindegyike maradt és csatlakoztak hozzá még néhányan! Illetve lett volna még külső érkező is, de végül ők nem feleltek meg a minőségi kiválasztás során! Mint minden csapat életében, itt is fontos a megfelelő létszámú keret kialakítása, de ez nem mehet a minőség rovására, így aki nem tudott volna a csapat játékába megfelelően beilleszkedni, aztokat a sportolókat nem vettük fel a csapat kötelékébe! Ahogy említettem, egy nagyon jó szellemiségű társaságot kaptam és ez még a keményebb edzésfeladatok esetében sem nagyon csökken! A srácok egymást segítik az edzések során, akár tolmácsolásról van szó, akár egy technikai elem csiszolása esetén! Ha pedig valamilyen kiemelkedően szép megoldás születik a gyakorlás közben, azonnal hangosan jelzi a csapat, hogy ez bizony az „aztaaaaaaamindenit” kategória volt!

· Sok változtatást eszközöltél a csapat munkájában?

Szinte csak minimálisan változtattam! Ezek a srácok „nagyfiúk”, már értik a kézilabdát és a korábbi sportolói pályájuk miatt, illetve anatómiai ismereteik miatt is, nem sokat kell magyarázni nekik, hogy mit miért kell tenni! A bemelegítésekben eszközöltem némi változást, hogy hatékonyabb és kézilabda specifikusabb legyen, illetve 2 új játékot (figurát) hoztam nekik! Mivel azonban jó képességű és munkára fogékony játékosok, ezek hamar be fognak épülni a játékrendszerükbe! Hiszem, hogy a szezon során ezekkel előrébb fogunk lépni!