Dr. Ármós Richárd szakmai előkészítését követően, a Semmelweis Egyetem Szenátusa 2021. november 25-i ülésén egyhangúlag megszavazta a Selye János Doktorandusz Szakkollégium alapító okiratának elfogadását, és így az intézmény megalapulását. A Selye János Doktorandusz Szakkollégium az elhelyezésen túlmenően újszerű perspektívát kínál a PhD hallgatók számára, mely során a Semmelweis Ignác Szakkollégiummal közös épületben tevékenykedve tutorprogramot létesít a két intézmény graduális és doktorandusz hallgatói között, mely kooperáció eredményeként a a két szakkollégium a jövőben egy hiánypótló és interdiszciplinális szakmai műhelyként funkcionálhat. A tutorprogram keretein belül a graduális hallgatók a doktorandusz hallgatókkal közös kutatási projektekben vehetnek részt, így tutoruktól közvetlenül tanulva kapcsolódhatnak a leginnovatívabb kutatásokhoz és nyerhetnek betekintést a tudományos életpályába. A kollaboráció által a PhD hallgatók érdemi szakmai segítséghez és oktatási tapasztalathoz férnek hozzá, mi több a Szakkollégium célorientált kurzusrendszere és a patronáló háttérintézetek segítsége által gyorsított eljárásban publikálhatnak és építhetik ki tudományos karrierjüket. A tudomány művelésén túlmenően a Szakkollégium tagjai számára nyílik egyéb extrakurrikuláris művelődésre is, mind közélet, művészet és sport tekintetében.