TDK jelentkezés menete
TDK hallgatóink jelentős része kiváló élettan gyakorlati tevékenysége vagy vizsgateljesítménye után meghívás és ajánlás útján kerül hozzánk, nem ritka azonban, hogy a kutatás iránt érdeklődő hallgatók kutatási témák alapján találnak ránk, így bíztatunk mindenkit a jelentkezésre, ha a laborban futó projektek felkeltették az érdeklődését!
Ezután egy személyes találkozó alkalmával átbeszéljük a jelentkezőkkel a laborban futó projekteket és egyeztetünk a további lehetőségekről.
A TDK munka első 2-3 hónapja a labor, a labortagok és a kísérletes munka megismeréséről szól. A TDK hallgatóink körbeforognak és eltöltenek egy-egy kísérletezős napot a laborban dolgozó munkatársainknál. A forgás végeztével a szabad témavezetői kapacitásokat figyelembe véve kiválasztjuk a témavezetőt és kezdetét veszi az adott kutatási terület részletes megismerése, majd az egyre önállóbb kísérletes munka.
A szorgalmi időszakban heti rendszerességel TDK továbbképzőt szervezünk TDK-sainknak, ahol átbeszéljük a kísérletes munka elméleti alapjait és hátterét.
