Mócsai Attila

PhD, általános orvos
munkacsoportvezető, egyetemi tanár
Email: mocsai.attila@semmelweis.hu

Munkacsoportunk a gyulladásos betegségek kialakulásának és a különböző hemopoetikus eredetű sejttípusok működésének a molekuláris alapjait vizsgálja modern in vitro és in vivo molekuláris genetikai megközelítésekkel.


Csete Dániel

PhD, általános orvos
egyetemi adjunktus

Email: csete.daniel@semmelweis.hu

Kutatásaim középpontjában a mikro-CT alapú képalkotás áll, melyet az oszteoklasztok működésének és a csontanyagcserét érintő patomechanizmusok részletes vizsgálatára alkalmazok.


Deli Dorottya

egészségügyi mérnök MSc
PhD-hallgató
Email: deli.dorottya@semmelweis.hu

Kutatási területem a gyulladásos vesebetegségek, különösen a glomerulonephritis patomechanizmusának és a myeloid sejtek jelátviteli útvonalainak vizsgálata. Emellett sejtvonal-specifikus tirozin-kináz jelpályák vizsgálata vesegyulladás modellben, amely hozzájárulhat a célzott terápiás lehetőségek fejlesztéséhez.


Futosi Krisztina

PhD, biológus MSc
egyetemi adjunktus
Email: futosi.krisztina@semmelweis.hu

Kutatásaim fókuszában a köszvényes ízületi gyulladás molekuláris pathomechanizmusának vizsgálata áll, elsősorban transzgénikus és farmakológiai megközelítéssel tanulmányozva a tirozin-kináz jelpályák szerepét az urát-kristály által kiváltott fagocitasejt-aktivációban, valamint a köszvény kísérletes állatmodelljében.


Görög Daniella

egészségügyi mérnök MSc
PhD-hallgató
Email: gorog.daniella@phd.semmelweis.hu


Havasi Márk

TDK-hallgató, kutatási munkatárs
E-mail: havasi.mark@semmelweis.hu

Kutatásaim során a HoxB8 rendszer segítségével genetikailag módosított neutrofil progenitorokat hozunk létre, majd in vivo modellekben vizsgáljuk a génmódosítás hatásait az éretté differenciálódott neutrofilek funkcióiban.


Jex Emiliána

molekuláris biológia MSc
PhD-hallgató, egyetemi tanársegéd
Email: jex.emiliana@semmelweis.hu

Kutatásom során genetikailag módosított, kondícionálisan immortalizált myeloid progenitor sejtekből (ún. HoxB8 progenitorokból) származó neutrophil-szerű sejtek (HoxB8 NLC-k) funkcionális vizsgálatát végzem in vitro rendszerekben.


Koncz Petra

általános orvos
PhD-hallgató, egyetemi tanársegéd

Email: koncz.petra@semmelweis.hu

Kutatásaim során egy immunreceptor szignalizációs útvonalba tartozó enzim, a foszfolipáz-Cγ2 (PLCγ2) szerepét és különböző JAK-gátlószerek hatását vizsgálom egy immunkomplex-mediálta autoimmun hólyagos bőrbetegség, az epidermolysis bullosa acquisita állatmodelljében.


Lesinszki Lukács Sándor

általános orvos
egyetemi tanársegéd

Email: lesinszki.lukacs.sandor@semmelweis.hu

Különböző vesebetegségek kialakulási mechanizmusát vizsgálom, melynek során kiemelt figyelmet fordítok a természetes immunitás sejtjeinek és az azokban zajló jelátviteli utak szerepének feltárására olyan betegségekben, melyek kezelése napjainkban nem teljesen megoldott.


Markó Dorottya

egészségügyi mérnök MSc
PhD-hallgató
Email: marko.dorottya@semmelweis.hu

Kutatómunkám célja a különböző fehérvérsejt populációk intracelluláris tirozin-kináz jelátviteli útvonalainak vizsgálata áramlási citometriás módszerekkel orálisan adagolt tirozin-kináz gátlószer jelenlétében in vivo és in vitro genetikailag módosított HoxB8 sejtvonalakon.


Pánczél Áron

egyetemi tanársegéd, általános orvos
Email: panczel.aron@semmelweis.hu


Papp Zsuzsanna

biológus MSc
PhD-hallgató, egyetemi tanársegéd
Email: papp.zsuzsanna@semmelweis.hu

Kutatásaim során leukocita-specifikus sejtfelszíni fehérjék, a ß2-integrinek szerepét vizsgálom in vivo, egy autoimmun betegség, a rheumatoid arthritis szérum indukálta állatmodelljében. Továbbá in vitro módszerekkel is vizsgálom ezen fehérjék szerepét.


Simon Edina

kutatási munkatárs
E-mail: simon.edina@semmelweis.hu


Szénási Nikolett Lilla

biológus MSc
kutatási munkatárs

E-mail: szenasi.nikolett@semmelweis.hu


Vikár Simon

általános orvos
PhD-hallgató, egyetemi tanársegéd

Email: vikar.simon@semmelweis.hu

Kutatásom középpontjában egy ritka autoimmun hólyagos bőrbetegség áll, mely kapcsán klinikusokkal folytatott szoros együttműködés keretében vizsgáljuk az immunreceptorok és a komplement rendszer patogenezisben betöltött szerepét egy teljesen humán modellrendszerben.