Samu Zsófia hatodéves hallgatónk szakdolgozati munkájában a reziliencia és a reziliencia fejlesztésének témakörét vizsgálta a mentorprogram perspektívájából. Kutatómunkájának célja volt, hogy jobban megismerjük a rezilienciáról és a Mentorprogramról alkotott általános képet a mentorprogram hallgatóinak körében, valamint, hogy feltérképezzük, a mentorprogram hatásmechanizmustát a reziliencia alakulásában.
Zsófi az SE Hallgatói Mentorprogram magyar Általános Orvostudományi Karán (ÁOK) tanuló korábban/ jelenleg is mentori munkát végző hallgatók bevonásával készített két fókuszcsoportos interjút. Az adatok feldolgozását tematikus elemzés módszerével végezte. Az interjúk alapján 5 fő téma rajzolódott ki a narratívákból: reziliencia fogalmának meghatározása, személyiségtényezők szerepe a sikeres megküzdésben, tudatosság szerepe, társas erőforrások és a kiégéshez való viszonyulás.
Az eredmények azt mutatják, hogy a Mentorprogram segítheti a reziliencia fejlődését a Programban aktívan résztvevő mentorok esetén elsősorban a reziliencia és kiégés témakörében történő edukációval, valamint a társas készségek fejlesztése és a társas támogatás segítségével, az önismeret fejlesztésével valamint a Program közösség teremtő/építő ereje által.
Gratulálunk Zsófinak és köszönjük a nagyon értékes munkát!