A tavaszi félévben ÁOK-s mentorainknak 2 képzési alkalmon kell részt venniük. Az ezeken megszerezhető készségek, kompetenciák a mentorok és és a mentoráltak javát egyaránt szolgálhatják.

A program holisztikus szemléletet képvisel: a résztvevőket mind az egyetemi elvárások teljesítésében mind a testi-lelki egészségük megőrzésében igyekszünk támogatni. Képzéseink ennek megfelelően széles tematikus skálát ölelnek fel.

A sort február 19-én Prof. Dr. Purebl György Alvás és biológiai ritmusok jelentősége a mindennapokban című előadása nyitotta meg, amire GYTK-s mentorainkat is meghívtuk. Az életmód és a jóllét további területeivel Árva Dorka előadása fog foglalkozni. Arról pedig, hogy hogyan támogathatják mentoraink gólyáikat egészségesebb szokások bevezetésében, a Motivációs interjú témájú képzés szól majd.

Ezeken felül Kollár Kristóf a Tanulásmódszertani ismeretek bővítésére ad lehetőséget és rengeteg hasznos tippet és gyakorlati útmutatót szolgáltat, logikus elméleti keretbe ágyazva, három tematikus egységbe rendezve: megértés, fókusz, megjegyzés.

Célzottan a mentális jóllét fenntartásában segítenek Győrffy Zsuzsa Kiégésprevenció és Reziliencia témájú képzései, valamint Susánszky Anna stresszkezelésről szóló workshopjai, ahol a Williams Életkészségek Program egyes elemeit lehet elsajátítani és gyakorolni saját élethelyzetből hozott példákon keresztül.

Végül, de nem utolsó sorban az egyéni fejlődés, az önérvényesítés és önmenedzselés témáit járják körül Árva Dorka Asszertív kommunikációról szóló, Győrffy Zsuzsa Karriertervezés című és Kristóf Gergő Orvos-mentor párhuzamokat feltáró alkalmai, melyeken a szakmai előmenetel útjainak felvázolására is lehetőség nyílik.

Mindenkinek hasznos időtöltést kívánunk a tavaszi félév képzési alkalmain!
Számítunk mentoraink visszajelzéseire a képzésekről, hogy megismerjük, milyen további képzésre lenne igényük a jövőben!