Az epilepsziával élők életminőségének javításáért indított Országos Epilepszia Fórumot immár harmadik alkalommal rendezi meg a Semmelweis Egyetem Idegsebészeti és Neurointervenciós Klinika Juhász Pál Epilepszia Központja és a Magyar Epilepszia Liga. 

A rendezvény különlegessége, hogy az epilepsziát nem csupán orvosi kérdésként közelíti meg, hanem hangsúlyt helyez a pszichoszociális problémákra, a családi és munkahelyi nehézségekre, az oktatásra, a társadalmi elfogadásra és az önálló életvezetés támogatására is. A szervezők célja, hogy szakemberek, érintettek, családtagok és civil szervezetek együtt keressenek megoldásokat az epilepsziával élők mindennapi kihívásaira. 

A fórumon szó lesz többek között: a kivizsgálás folyamatáról, az okos eszközök és alkalmazások használatáról, az epilepsziával élők munkavállalási lehetőségeiről és nehézségeiről, valamint a sport és epilepszia kapcsolatáról is. 

A 2026. május 30-án Budapesten, a Magnet Közösségi Házban (1062 Budapest, Andrássy út 98.) tartandó eseményt ingyenes regisztrációt követően élő internetes közvetítésen keresztül is követhetik az érdeklődők, és videofelvétel is készül. A budapesti rendezvénnyel egy időben Pécsett, Szegeden és Debrecenben is tartanak Epilepszia Fórumot, ezzel is erősítve a helyi szakmai és civil együttműködéseket.