A Semmelweis Egyetem nevével visszaélve, az Endokrinológiai Tanszék nem létező professzorára hivatkozva – kitalált névvel és fényképpel –  reklámoznak cukorbetegek számára javasolt szert az interneten, és arra biztatják az érintetteket, hogy a 2-es típusú cukorbetegség esetén ezt alkalmazzák, mert a készítmény többek között helyreállítja és megtisztítja az ereket, stabilizálja a vércukorszintet.

Az online felületen elérhető, a Semmelweis Egyetem nevével visszaélő cikk miatt az intézmény megteszi a szükséges lépéseket, de addig kérjük, hogy gyógyhatású készítményeket kizárólag Magyarországon engedélyezett helyről, legális forrásból, orvosukkal való konzultáció után szerezzenek be a fogyasztók. A biztonságos gyógyszervásárláshoz segítséget nyújt az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) honlapján olvasható összefoglaló.