Lezárult az a vizsgálat, melyet a Klinikai Központ elnöke kezdeményezett a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika azon orvosa ellen, akivel kapcsolatban felmerült, hogy ügyeletes orvosként utólag pénzt kért egy szülés levezetéséért.

A vizsgálat során – mivel egymással ellentétes állítások fogalmazódtak meg és az egyetem lehetőségei korlátozottak a tények feltárását illetően – nem lehetett kétséget kizáróan megállapítani az érintett orvos felelősségét. Az érintett orvos már a vizsgálat lezárta előtt, meghallgatását követően kezdeményezte a Semmelweis Egyetemmel fennálló, minden, a munkavégzés alapjául szolgáló jogviszonya megszüntetését. Így 2017. március 17-től megbízási és önkéntes segítői jogviszonya is megszűnt.

Mint arról már korábbi közleményünkben beszámoltunk, munkavégzési kötelezettsége alól a vizsgálat kezdetekor azonnali hatállyal felfüggesztette a Klinikai Központ elnöke.