A Korányi projektet érintő közbeszerzési eljárások során az egyetem a vonatkozó rendelkezéseknek megfelelően járt el, az eljárásokat minden esetben előzetesen ellenőrizte a Közbeszerzési Felügyeleti Főosztály és a Közreműködő Szervezet (KSZ), a szabályossági tanúsítványt kiadta.

A projekt megvalósításának folyamatát a KSZ ellenőrizte, kifogás az egyenértékűséggel kapcsolatban nem merült fel. A Katasztrófavédelmi Hatóság kifogása egyetlen alrendszerrel kapcsolatban ismert, amelybe teljes mértékben a tervezett eszközök kerültek beépítésre. A rendszer működőképes, de kapacitása nem elégséges, kijavítása folyamatban van.

Az egyetemnek nincs tudomása arról, hogy  a Korányi projekttel kapcsolatban bármilyen  büntetőeljárás lenne folyamatban.