Az áprilisban induló országos felmérés során mintegy 3600 ötven év feletti lakost kérdez ki és vizsgál meg szemészetileg saját lakásában felkeresve a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika kutatócsoportja, a Lions Klubok Magyarországi Szövetsége, a Vakok Állami Intézete és a Magyar Diabetes Társaság támogatásával. A két és fél hónapig tartó szűrővizsgálat során párhuzamosan 2 vizsgálócsoport járja az országot, 105 körzetben, körzetenként 35, ötven évesnél idősebb lakosnál végeznek ingyenes szemészeti vizsgálatot, a vércukorszint mérést és a kérdőíves felmérést.

RS29290_KA-20150317-IMG_7591-szemeszet-szures-scrÉvente 4-6000 ember veszíti el a látását Magyarországon, de a vakok-látássérültek pontos száma nem ismert. A megelőzhető vaksági okok felszámolása és a vakok-látássérültek számának lényeges csökkentése érdekében alapvető fontosságú a reprezentatív adatok ismerete a magyar lakosság szemészeti állapotáról.

Időpont: 2015. március 17. kedd, 11 óra
Helyszín: SE Belső Klinikai Tömb, udvar (bejárat gyalog: 1085 Mária u. 41., bejárat autóval: 1088 Szentkirályi u. 46.)
A szűrőbusz az I. Sz. Patológia és a Szemészeti Klinika között parkol

Megszólalók:
5’ Dr. Németh János, az országos szűrővizsgálat vezetője, Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatóhelyettese
5’ Dr. Kiss Ilona, Lions Club Budapest főkormányzója
5’ Szabóné Berta Irén a Vakok Állami Intézetének igazgatója
5’ Dr. Szabó Dorottya Semmelweis Egyetem, ÁOK PhD hallgatója, a szűrővizsgálat koordinátora

Interjú lehetőség a helyszínen, a vizsgálat bemutatása a sajtótájékoztató után a Szemészeti Klinikán.