Az Országos Egészségfejlesztési Intézet Egészségkommunikációs Központja a Semmelweis Egyetem és a Közszolgálati Egyetem részvételével új Guinness rekordot szeretne felállítani. Az új rekordhoz az szükséges, hogy egyszerre, egyidőben legalább ezren egyenek almát.

Helyszín: Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központ aulája, 1094 Budapest, Tűzoltó utca 37-43.
Időpont: 2014. december 5. péntek

12.30 – sajtótájékoztató

• Dr. Török Krisztina, főigazgató, Országos Egészségfejlesztési Intézet
• Dr. Nagy István, parlamenti államtitkár, Földművelésügyi Minisztérium
• Dr. Beneda Attila, egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Emberi Erőforrások Minisztériuma
• Dr. Szél Ágoston rektor, Semmelweis Egyetem
• Dr. Kovács Gábor, rektorhelyettes, Nemzeti Közszolgálati Egyetem

13:00 – Guinness rekord kísérlet az épület előtt

Az Országos Egészségfejlesztési Intézet Guinness rekord kísérletével a gyümölcs- és zöldségfogyasztást kívánja népszerűsíteni. A kampány középpontjában az almafogyasztás áll, mert az alma olcsó, ízletes hazai gyümölcs, amelynek számos jótékony hatása van az egészségre. A Guinness rekord kísérlethez bárki csatlakozhat, a szükséges almát a Földművelésügyi Minisztérium biztosítja. Az eseményt az OEFI Egészségkommunikációs Központ szervezi.

Az esemény kapcsolattartója:
Túry Krisztina