Semmelweis Egyetem négy intézménye: az Élettani Intézet, a II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika, a II. Sz. Patológiai Intézet és a Kútvölgyi Klinikai Tömb részesült a Budapest Márka díjban. A főváros területén huzamosabb ideje nyújtott kimagasló színvonalú közszolgáltatásért kapták az elismerést.

Dr. Szél Ágoston rektor és dr. Szentes Tamás, a Budapest Márka Díj megalapítója, korábbi főpolgármester-helyettes meghívja a Semmelweis Egyetem Budapest Márka Díjat nyert intézményeinek bemutatására.

Időpont: 2014. október 16. csütörtök, 10 óra
Helyszín: 1082 Budapest, Üllői út 78/A, a Semmelweis Egyetem, Korányi projekt keretében megvalósuló Központi Betegellátó Épület előcsarnoka (II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika korábbi bejárata)

Részletes program:
Köszöntő:
• Dr. Szél Ágoston rektor, Semmelweis Egyetem

Ünnepi beszédek:
• Dr. Szentes Tamás korábbi főpolgármester-helyettes, Budapest Főváros Önkormányzata
• Dr. Beneda Attila egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Emberi Erőforrások Minisztériuma
• Dr. Sonkodi Balázs stratégiai ügyekért felelős államtitkár, Miniszterelnökség
• Dr. Sélleiné Márki Mária főigazgató, Országos Egészségbiztosítási Pénztár
• Dr. Jakab Zoltán elnök, Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete

Díjazottak bemutatkozása:
• Élettani Intézet, Dr. Hunyady László, igazgató
• Kútvölgyi Klinikai Tömb, Dr. Karádi István megbízott, főigazgató (képviseli: Dr. Szócska Gábor orvosigazgató)
• II. Sz. Patológiai Intézet, Dr. Tímár József, igazgató
• II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika, Dr. Szabó András, igazgató

Az esemény díszvendégei:
Dr. Mezey Barna, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem rektora
Dr. Vályi-Nagy István, az Egyesített Szent István és Szent László Kórház főigazgatója
Dr. Steiner Arnold, a MediKlaszter elnöke
Dr. Fischl Vilmos, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára
Bognár Árpád, a Swietelsky Magyarország Kft. vezérigazgatója

Bognár Árpád, a Swietelsky Magyarország Kft. vezérigazgatója az esemény végén beszámol ország egyik legjelentősebb egészségügyi infrastrukturális fejlesztése, a Korányi projekt építkezésének helyzetéről. A nyolc szintes Központi Betegellátó Épületet a szomszédos klinikákkal zárt folyosó köti össze, a tetején helikopter-leszállóhely lesz, az előcsarnokba mozgólépcső viszi majd fel a betegeket.
Az esemény után lehetőség lesz egy rövid bejárásra az épületben. Interjú készítési lehetőség a helyszínen.