Finisébe ért a 2014-es általános felvételi eljárás: jelentkezőknek legkésőbb 2014. július 10. éjfélig van lehetőségük, hogy benyújtsák a még hiányzó dokumentumaikat. Ez a végső határideje a jelentkezéshez, pontszámításhoz szükséges dokumentumok feltöltésének. Az eljárás során a felvételizők egyetlen alkalommal módosíthatnak a jelentkezéskor megadott képzések sorrendjén, amelyet szintén július 10-ig tehetnek meg.

POP_fej

Azok a felvételizők, akik már minden tennivalóval elkészültek, készülhetnek a Pont Ott Partira. Idén ugyanis újra megrendezi az Educatio Nonprofit Kft. a hivatalos ponthatárváró eseményt – első alkalommal egyetemi helyszínen. Idén a Semmelweis Egyetem lesz a rendezvény házigazdája, július 24-én, csütörtökön 15 órától várják a felvételizőket a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban (1123 Budapest, Csörsz utca 2-4.). Dumaszínházas előadók, koncertek, nyereményjáték, érdekes előadások és sportaktivitások teszik még mozgalmasabbá a ponthatárok kihirdetése előtti órákat. A rendezvény csúcspontja pedig a Ponthatár Show, amely 20 órától kezdődik – ekkor jelennek meg a kivetítőn az idei ponthatárok. A Pont Ott Partit egy hatalmas koncert zárja a ponthatárok kihirdetése után. A programról bővebben a folyamatosan frissülő felvi.hu/pop2014 oldalon olvashatnak az érdeklődők.