A Semmelweis Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetéből – az ott folyó oktató- és kutatómunka természetéből kifolyólag – rendszeresen szállítanak hamvasztásra földi maradványokat. 2013. július 30-án a hamvasztásra szállítandó földi maradványok előkészítésekor egy sajnálatos csere történt, amelyre a temetkezési intézetben derült fény. Az Intézet mélységesen sajnálja a történteket, és a korábbi bocsánatkérését ismét megerősítve ezúton, nyilvánosan is elnézést kér az érintett hozzátartozótól.

A Semmelweis Egyetem általános rektorhelyettese azonnali hatállyal vizsgálatot indított a történtek pontos felderítésére és a felelősség megállapítására. A vizsgálat eredményéről tájékoztatjuk a nyilvánosságot.