A Semmelweis Egyetem gratulál korábbi kutatójának,  Dr. Takáts Zoltánnak, az onkokés feltalálójának nemzetközi sikeréhez!
Az onkokés kifejlesztése és az ehhez kapcsolódó alapkutatás a Semmelweis Egyetemhez kötődik, 2011-től daganatos kutyákon tesztelték a speciális szikét.  A kutatásokhoz az egyetem a kutatóegyetemi projekt keretében járult hozzá. A technológiát a Semmelweis Egyetem I. Sz. Sebészeti Klinikáján, illetve a Debreceni Egyetem Sebészeti Intézetében tesztelték és „tanították”, azaz a szövetazonosításhoz használt adatbázist töltötték fel a műtétek során felvett adatokkal.

Sajnálatos, hogy Magyarországon nem állt rendelkezésre elég forrás ahhoz, hogy innen induljon világhódító útjára az intelligens sebészkés.