Kilenc egyetem részvételével rendezi meg az I. Magyar Egyetemi- és Főiskolai Vízilabda-bajnokságot (2013.03.23.és 24. Császár-Komjádi Béla Uszoda) a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS), a Magyar Vízilabda Szövetség és a Semmelweis Egyetem.

Az erről szóló sajtótájékoztatót és a csapatok sorsolását
2013. március 19-én, kedden
11 órakor tartják a Magyar Sport Házában

(1146 Budapest Istvánmezei út 1. Földszint tárgyaló)

A sajtótájékoztató résztvevői:
Dr. Merkely Béla, a Városmajori Szív-és Érgyógyászati Klinika igazgatója, a Semmelweis Vízilabda Klub Egyesület elnöke, a szervezőbizottság elnöke
Dr. Faragó Tamás, olimpiai-, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, edző, a rendezvény fővédnöke
Dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség elnöke
Dr. Tóth Miklós, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke
Benedek Tibor, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, háromszoros olimpiai bajnok, Európa- és világbajnok vízilabdázó
Jancsó Máté és Kasza Ádám, a szervezőbizottság tagjai, a Semmelweis Egyetem Vízilabda Klub Egyesület alelnökei, a Semmelweis Egyetem orvostanhallgatói
A sorsolást segíti: Dr. Kiss Gergely, háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó

Az I. Magyar Egyetemi- és Főiskolai Vízilabda-bajnokság fővédnöke Dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora, Dr. Kiss Ádám, MEFS elnök és Faragó Tamás, olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó.

A csoportmérkőzések március 23-án, szombaton, a döntők és a helyosztók pedig 24-én, vasárnap zajlanak, a meccseket olimpiai bajnok vízilabdázók vezetik. A kétnapos tornára a belépés ingyenes.

Szombaton az uszoda mellett parkol majd a Magyar Kardiológusok Társaságának jóvoltából egy egészségügyi szűrőkamion, ahol a kardiológiai problémáktól az ízületi panaszokig sok mindenre szűrnek, így szolgálva a prevenciót.

Az eseményről bővebben itt olvashatnak.